A Magyar Napló Kiadó szeretettel vár minden kedves érdeklődőt Jezsó Ákos Éjfélre kialszanak a lángok című kötetének dedikálására!
Időpont: 2025. június 14-én, szombaton 15 és 16 óra között
Helyszín: 96. Ünnepi Könyvhét, Vörösmarty tér, 52-es stand (Magyar Napló Kiadó)
--------
Ki ne hallott volna az erdélyi magyarok Trianon utáni keserű sorsáról? A Délvidék tragédiáját is többen megénekelték már, leghitelesebben a Szenttamáson született magyar író, Gion Nándor. A Felvidék sorsát pedig Jezsó Ákos énekelte meg először a Megyek Túlra, majd a Mécses a ködben című regénnyel, valamint a trilógia befejező darabjával, az Éjfélre kialszanak a lángokkal.
Az író ezúttal a korábbiaktól eltérő elbeszélés technikát választott: egy ma élő szereplő, egy oknyomozást folytató író álmain és fantáziáin keresztül mutatja be nekünk a múltat, s benne azokat a magyarokat, akik minden elnyomás, megaláztatás ellenére hűek maradtak nemzetükhöz, magyarságukhoz. Akadnak közöttük megkeseredtek, az örökös harcban, elnyomatásban megfáradtak, de olyanok is, akik soha nem felejtették el Tompa Mihály intő sorait: „Szívet cseréljen az, aki hazát cserél!"
Hol van a kincs? – kérdezhetik Máté evangélista szavaival a földjüket, házukat, sokszor nyelvüket, nevüket elvesztő magyarok.
A kincs ott van a felvidéki magyarok szívében, és nem veheti el, s nem törölheti ki onnan senki. Az Éjfélre kialszanak a lángok című művével Jezsó Ákos megkoronázta az első két könyvét.
Jezsó Ákos 1965-ben született Budapesten. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte tanári diplomáját. Jelenleg a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár sajtó és kommunkációs vezetője. Újságírói munkássága elismeréseként Katona Kálmán közlekedési és vízügyi minisztertől, valamint Pintér Sándor belügyminisztertől miniszteri dicséretet és emlékérmet, Bakondi György és Tatár Attila tábornokoktól pedig Helyreállítási és Újjáépítési Kitüntetést kapott. Legutóbbi kötetei: Megyek túlra (regény, 2017), Vörös mágus (regény, 2019), Mécses a ködben (regény, 2021).
A Magyar Napló Kiadó eseménye a 96. Ünnepi Könyvhét programjaként valósul meg.